Castello della Sala

Toscana
Castello della Sala
Castello della Sala

Vína z vinařství Castello della Sala

O vinařství Castello della Sala

Toto vinařství se nachází v regionu Umbria, kousek od hranic s Toskánskem, asi 18 km od historického města Orvieto. O tomto regionu se říká, že je to „území bílého vína, kde stále stojí čas“.

Castello della Sala je velkolepé středověké panství postavené už v roce 1350. Marchese Niccolo Antinori, Pierův otec, koupil toto vinařství v roce 1940 s vědomím, že zdejší podmínky skrývají veliký potenciál pro výrobu vín vysoké kvality. Po letech zanedbávání se tak Castello della Sala dočkalo svého znovuzrození.

Vinařství se rozkládá se na 500 hektarech půdy, kdy 170 hektarů je osázeno vinicemi. Ty jsou v nadmořských výškách mezi 220 a 470 m n.m. Vysázené jsou tradiční odrůdy, jako jsou Procanico a Grechetto, ale také Chardonnay, Sauvignon Blanc, Sèmillon, Pinot Blanc, Viognier a malé množství Tramineru and Rieslingu. Region Umbria je výjimečný produkcí bílých vín až na jednu výjimku – Pinot Noir. Tato odrůda zde našla ideální podmínky pro rozvinutí plného potenciálu.

Všechny vinice jsou na hlinitých a vápenatých půdách, které jsou bohaté na fosílie. Jsou dobře vystaveny stoupajícímu slunci a tak je dosaženo vynikajícího rozdílu teplot mezi dnem a nocí.