Symington

Portugalsko
Symington
Symington
Symington
Symington
Symington
Symington
Symington
Symington

Vína z vinařství Symington

O vinařství Symington

Symington Family patří dlouhodobě mezi z přední a nejvýznamnější výrobce prémiových portských vín, největší vlastníky vinic v nejuznávanějším portugalském regionu Douro Valley a mezi nejvýznamnější výrobce tichých vín v Portugalsku. 

Potvrzením všech těchto označení je fakt, že se Symington ve výběru Top 50 World's Most Admired Wine Brands roku 2021 umístil na skvělém 22 místě!!! Důležitější než umístění je fakt, že se tato rodina Symington a jejich vína řadí mezi TOP vinařské značky celého světa.

Celé vinařství vlastní rodina Symington, která má jak britské, tak portugalské kořeny. Svá vína vyrábí v Portugalsku již od 19. století - v současné době je vedeno 10 členy rodiny, kteří jsou 4. a 5. generací rodu. Vlastní takové vinařské domy, jako jsou Graham’s nebo Dow’s u portských vín, nebo Quinta do Vesuvio a Quinta do Ataíde u vín tichých. 

Svá vinařství a vinice mají ve dvou portugalských regionech - Douro a Alentejo. V Douro Valley patří mezi největší vlastníky vinic - vína vyrábějí na 26 Quintas, které mají celkovou rozlohu 2.255 hektarů, ze kterých je 1.024 osázeno vinicemi. Největšími vinicemi je Quinta do Vesuvio se 133 hektary vinic v klasifikaci Douro Superior a nejmenší pak Quinta da Madalena se 7 hektary v údolí Rio Tomto. 

Vinice jsou vysázeny na prudkých svazích v okolí řeky Douro a většina prací je zde stále prováděna ručně. Všechny vinice jsou vysázené z vlastních zdrojů v Ataíde (53 druhů odrůd) a Bofim (31 druhů odrůd) - jedná se o největší kolekci lokálních odrůd v Portugalsku. 

V roce 2017 rodina Symington získala vinice také v jižní oblasti Alentejo - Quinta da Fonte Souto. Nachází se v relativně vysoké nadmořské výšce a má tak nejlepší předpoklady k výrobě prémiových vín. 

Od vinařství Symington Family Estates máme v nabídce vína z níže uvedených regionů a vinařských domů.

Douro Valley:

Smith Woodhouse

Quinta do Ataíde

Symington Family Estates

Quinta do Vesuvio

Alentejo:

Quinta da Fonte Souto