Antinori

Itálie
Antinori
Antinori
Antinori
Antinori
Antinori

Vína z vinařství Antinori

O vinařství Antinori

Marchese Piero Antinori

Antinori – příběh, který trvá již 26 generací!

Rodina Antinori se věnuje výrobě vína již více než 6. století a to od doby, kdy se Giovanni di Piero Antinori v roce 1385 stal členem „Arte Fiorentina di Vinattieri“ (cech florentských vinařů). Po celou dobu bohaté historie, která trvá již 26 generací, přicházela rodina Antinori s inovacemi, někdy musela dělat zásadní rozhodnutí, ale neustále zachovávala respekt tradicím a životnímu prostředí.

Tradice, vášeň a intuice jsou třemi hlavními pilíři, které vinařství Marchese Antinori přivedli mezi vůdčí vinařství elitních výrobců vín v Itálii.

Každý ročník, každá vinice i každý nový nápad jsou začátkem a novou snahou o vytvoření vín vyšší kvality. Jak Marchese Piero Antinori rád říká: „Starověké kořeny naší rodiny hrají v naší filozofii důležitou roli, ale nikdy nebránili našemu inovativnímu snažení.“

Historie Antinori je spojena s vinařskými usedlostmi v Toskánsku a v Umbrii, nicméně v průběhu let investovali i do mnoha jiných regionů, a to jak v Itálii, tak i v zahraničí. Všude vždy zůstali známí výrobou vysoce kvalitních vín s využitím unikátních lokálních terroirů. Rodina tak vyrábí víno v Itálii (Toskánsko, Umbria, Piemonte), v USA (Napa Valley, Washington State) a dále v Chile, Maďarsku, Rumunsku a na Maltě.

Vinařství Marchese Antinori v současnosti řídí Albiera Antinori a to v úzké spolupráci se svými sestrami Allegrou a Alessií. Všechny tři jsou aktivně zapojeny do každodenního vedení a rozhodování.

Od vinařství Antinori máme v nabídce vína z následujících vinařských domů:

La Braccesca, Cortona, Toscana

Le Mortelle, Maremma, Toscana

Castelo della Sala, Umbria

Prunotto, Piemonte

Tormaresca, Puglia

Santa Cristina, Toscana

Fattoria Aldobrandesca, Toscana

Haras De Pique, Maipo Valley, Chile