Columbia Crest

Washington State
Columbia Crest
Columbia Crest
Columbia Crest

Vína z vinařství Columbia Crest

O vinařství Columbia Crest

Will Wiles

Winemaker

Historie vinařství Columbia Crest začíná roku 1978, kdy byly vysázeny první vinice na přibližně 500 hektarech v okolí Petersonu a krátce poté vzniklo i první vinařství, inspirované vinařskými domy v Evropě. V roce 1983 bylo vinařství představeno světu a to včetně včetně unikátního sklepa. Následně začala zdejší vína sbírat ocenění od slavných hodnotitelů - prvním významnějším bylo od Roberta E. Parkera, který zařadil Merlot ročníku 1987 mezi „Top 10“ vín světa v hodnotě do 10 USD.

Washington State

Vinařský region Washington se nachází na západním pobřeží USA asi 1000 km na sever od Napa Valley (Washington D.C. – hlavní město USA leží na východním pobřeží). Má stejnou zeměpisnou šířku jako oblasti Bordeaux nebo Burgundsko. Patří mezi devět uznaných vinařských oblastí USA. K výrobě vína se zde používá více než 15 druhů odrůd. 

První vinice byly vysázeny v roce 1825 ve Fort Vancouver. Moderní historie začíná v šedesátých letech minulého století. Dnes zde na 12.500 ha najdeme přibližně 650 vinařských producentů a více než 350 pěstitelů suroviny.