Decugnano dei Barbi

Umbria
Decugnano dei Barbi
Decugnano dei Barbi
Decugnano dei Barbi
Decugnano dei Barbi
Decugnano dei Barbi
Decugnano dei Barbi
Decugnano dei Barbi

Vína z vinařství Decugnano dei Barbi

O vinařství Decugnano dei Barbi

Decugnano dei Barbi není pouze jméno nebo název vinařství - je to příběh o vytrvalosti a lásce k místu.

Počátky historie Decugnano dei Barbi jsou staletí starém, ale jaksi nejasné, ztracené v čase. Podle dochovaných záznamů se víno na pozemcích Decugnano vyrábělo již od roku 1212. Od té doby se na zdejším panství střídali majitelé z řad duchovenstva. 

V roce 1973 objevil Decugnano mladý, v té době 28 letý, Claudio Barberi. Po svém návratu z Francie, kde se právně poprvé setkal s vínem, náhodou objevil zapomenuté „panství“ Decugnano - za závojem zanedbanosti odhalil potenciál a zvláštní charakter místa, které ho okamžitě uchvátili. Hned se tedy pustil do práce - začal renovací vinic a stavbou vinařství. 

První vína se na trh dostala v roce 1978 - Decugnano Bianco, Decugnano Rosso (obě jsou ve výrobě dodnes) a Metodo Classico. A právě šumivé víno bylo velkým krokem - do té doby se v Umbrii žádná šumivá vína nevyráběla. V jeho práci dnes pokračuje jeho syn Enzo, který začal svou práci ve vinařství již v roce 2008. 

K vinařství dnes patří 32 hektarů půdy, na 10 hektarech jsou vysázeny vinice. Ročně zde vyrobí okolo 120.000 lahví vína.