Quinta do Vesuvio

Douro
Quinta do Vesuvio
Quinta do Vesuvio
Quinta do Vesuvio
Quinta do Vesuvio

Vína z vinařství Quinta do Vesuvio

O vinařství Quinta do Vesuvio

Quinta do Vesuvio je jedním z nejznámějším vinařství v Douro Valley, které se nachází na břehu stejnojmenné řeky, asi 120 km od Atlantského oceánu a 30 km od španělských hranic. 

Vinařství, založené legendární Dona Antónia Adelaide Ferreira již v roce 1823 pokrývá rozlohu 326 hektarů, ze kterých je 133 hektarů osázeno vinicemi. 

Vinice jsou vysázeny v různých nadmořských výškách - od 130 do 530 m.n.m. a jejich expozice je na všechny světové strany. To nabízí pozoruhodnou škálu klimatických podmínek. 

První víno zde bylo nalahvováno již v roce 1868 - historie rodiny Symington se s Quinta do Vesuvio spojuje ale až od roku 1989. Hned od začátku bylo rozhodnuto vyrábět zde vlastní řadu vína a nepoužívat hrozny výhradně pro výrobu základního portského vína. Dnes se tak zde vyrábí vína v kategorii Douro DOC a pouze ročníková portská vína. 

Pěstované odrůdy - Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Barocca, Tinta Cão a Tinta Amarela. Průměrné stáří vinic je 30-40 let, kdy nejmladší jsou z roku 2009.