Wilhelm Walch

Trentino - Alto Adige
Wilhelm Walch
Wilhelm Walch
Wilhelm Walch
Wilhelm Walch
Wilhelm Walch
Wilhelm Walch
Wilhelm Walch

Vína z vinařství Wilhelm Walch

O vinařství Wilhelm Walch

Vinařství Wilhelm Walch se nachází v Alto Adige v klasické regionální obci s názvem Tramin. Od svého založení v roce 1869 je vinařství v rukou rodiny Walch!! V současné době vede vinařství již pátá generace rodiny. Původní historické, téměř 150 let staré budovy jsou dnes doplněny moderními stavbami. Zpracovávají se zde hrozny z vlastních vinic, ale také z vinic dalších 100 rodin, se kterými mají mnohaleté dodavatelské dohody.  

Vinařství se zaměřuje na typicky lokální odrůdy - na klasická vína s moderním a přímým stylem. Nabídku doplňují také vína z mezinárodních odrůd. 

Vinice leží v samém srdci regionu Alto Adige, v okolí vesnic Tramin a Caldaro, v nadmořských výškách 250 až 700 m.n.m. a jsou většinou vysázené na extrémně příkrým svazích. Složení půdy je většinou hornaté, skládá se z větší části z vápenatých, ale také písčitých a hlinitých půd. 

Procházka po zdejších sklepých je jakýmsi „výletem“ do historie. Sklepy totiž původně patřily jezuitským mnichům. Samotné sklepy jsou staré přes 400 let a již ve své době sloužili jako prostor používaný pro výrobu vín. V dnešní době jsou sklepy vybaven nejmodernějšími technologiemi, včetně „fermentační části“, která byla dokončena v roce 2015.