Smith Woodhouse

Portské víno
Smith Woodhouse
Smith Woodhouse
Smith Woodhouse
Smith Woodhouse
Smith Woodhouse
Smith Woodhouse

Vína z vinařství Smith Woodhouse

O vinařství Smith Woodhouse

Smith Woodhouse je synonymem pro portská vína velmi vysoké kvality. Historie tohoto vinařského domu se datuje až do roku 1784, kdy Christopher Smith, pozdější starosta města Londýn, otevřel svoji kancelář v tehdejším Oportu. O několik let později se k již jeho synům přidali bratři Woodhousové a vznikla společnost s názvem, jak ji známe do dnes. 

Smith Woodhouse si vybudoval značnou reputaci, nicméně po druhé světové válce se jejich obchodu přestalo dařit. V roce 1960 se tak vinařství stalo majetkem W&J Graham, jehož značku v roce 1970 pak získala rodina Symington. Pod jejich vedením ve Smith Woodhouse pokračují ve výrobě prémiových portských vín tradičními metodami. 

Vinice se jménem “Madalena” je v regionu Douro, v malebném okolí říčky Torto. Tato lokalita je známá tím, že se ze zdejších hroznů vyrábějí vysoce ceněná portská vína - “Rio Torto” je totiž známé tím, že má nejvyšší koncentraci vinic velmi vysoké kvality v celém Douro Valley. 

Hrozny zde dozrávají o něco později, než v ostatních oblastech - delší zrání hroznů dává vzniknout harmonickým vínům s ovocnou strukturou. 

Celková rozloha vinic Madalena je 7 hektarů, celková produkce se pohybuje maximálně okolo 15.000 lahví ročně. Tato malá výtěžnost je způsobena stářím vinic, které je vyšší, než je obvyklé.

Vinice je v nejvyšší klasifikaci “A” a jsou na ní vysázené odrůdy Touriga Nacional 10%, Tinta Barroca 45% a Touriga Franca 35%. Zbylých 10% je směsí lokálních odrůd. Většina sklizených hroznů se stále zpracovává tradičním způsobem - šlapáním nohami v kamenných kádích, kterým se říká Lagares.