Weingut Sigl

Wachau
Weingut Sigl
Weingut Sigl
Weingut Sigl
Weingut Sigl
Weingut Sigl
Weingut Sigl
Weingut Sigl

Vína z vinařství Weingut Sigl

O vinařství Weingut Sigl

Weingut Sigl je rodinné vinařství, které společně vedou Heinz und Adrienne Sigl. Nachází se uprostřed vinic Rossatz, s výhledem na krásné údolí okolo řeky Dunaje od Dürnsteinu až po Krems. 

Specifické mikroklimatické podmínky ve Wachau, ohleduplná a na kvalitu zaměřená práce ve vinicích, šetrné zpracování hroznů ve sklepě a moderní vinařské technologie jsou základními podmínkami pro vznik vysoce kvalitních a regionálně charakterních vín. Sám Heinz k tomu říká: “Žádný ročník není stejný - proto je skutečnou výzvou neustále zákazníkům nabízet čistá a ovocná vína nejvyšší kvality. To také znamená s láskou a dovedností maximálně využít odrůdové vlastnosti hroznů.”

Kromě klasických odrůd, jako je Grüner Veltliner a Riesling, pěstují ještě okrajově odrůdu Gelber Muskateller. Vinařství a všechna jeho vína jsou od ročníku 2021, po tříletém přechodovém období, certifikované jako ekologické.

Hrozny pěstují na svých vinicích Himmelreich, Frauenweingärten a Kirnberg, které mají celkovou rozlohu 8 hektarů. 

Ried Himmelreich - “Ried” je rakouské označení “jednoho místa” nebo “cru” a podle nového zákona musí být uvedeno na etiketě před názvem vinice. Mírně svažitá vinice Himmelreich, která má expozici směrem k Dunaji je příkladem klasické místní polohy ve svahu. Vysoké nánosy říčních sedimentů, až jeden metr vysoké, zajišťují dostatečný přísun vody i v horkých a suchých létech. Také ornice, bohatá na humus, zlepšuje absorpci a množství zadržované vody a dodává vinici všechny základní živiny.

Ried Frauenweingärten - Svahovitá vinice leží mezi Rossatz a Rossatzbach jde nazývá Frauenweingärten. Její podloží je sprašové s obsahem křemene, živce, slídy, jílu a kalcitu. Oxid železa zbarvují půdu žlutohněda. 

Ried Kirnberg - Na západ od Rossatzu najdeme vinici Kirnberg, která je zvlášť bohatá na přísun slunečního svitu. Vzhledem k vyšší poloze je neustále pod vlivem mírného větru, který je zásadně prospěšný pro zdraví hroznů. Půda je zde jinak nepříliš úrodná a mělká, skládá se ze slídy, břidlice a křemene.