Perrier-Jouët

Champagne
Perrier-Jouët

Vína z vinařství Perrier-Jouët

O vinařství Perrier-Jouët

Perrier Jouët je francouzské vinařství se sídlem v oblasti Champagne, které se specializuje na produkci vysoce kvalitního šampaňského. Toto vinařství je považováno za jedno z nejstarších a nejvýznamnějších v regionu.

Historie Perrier Jouët sahá až do roku 1811, kdy se Pierre Nicolas Perrier a Rose Adelaïde Jouëtová rozhodli spojit své rodiny i své jméno a založit vinařský podnik. Od té doby se vinařství zaměřuje na výrobu šampaňského z nejvyšší kvality, které je vysoce ceněno po celém světě.

Vinařství se nachází v oblasti Côte des Blancs, která je známá pro své křídové půdy, které jsou ideální pro pěstování odrůdy Chardonnay. Má také vlastní vinice v oblasti Vallée de la Marne a Montagne de Reims, kde pěstují odrůdy Pinot Noir a Pinot Meunier.

Vinařství Perrier Jouët se vyznačuje přísnou kontrolou kvality a tradičními výrobními metodami. Hrozny jsou sklízeny ručně a fermentovány v klasických dřevěných sudech. Po druhé fermentaci jsou láhve uloženy do sklepení, kde se postupně vyvíjejí a zrají po dobu několika let, než jsou připraveny k prodeji.

Vinařství Perrier Jouët produkuje několik druhů šampaňského, včetně svého nejznámějšího cuvée Belle Epoque. Toto víno se vyrábí pouze v dobrých ročnících a je charakteristické svou jemností, svěžestí a výraznými ovocnými tóny.

V posledních 20 letech si udržuje pozici jednoho z nejprestižnějších vinařství na světě. Jejich šampaňská jsou často oceněna na mezinárodních soutěžích a jsou oblíbená mezi náročnými konzumenty po celém světě.