Tordelcolle

Tordelcolle

Vína z vinařství Tordelcolle

O vinařství Tordelcolle

Luca Botter

Vinařství Botter bylo založeno v roce 1928 a v současnosti vlastní dvě vinařství.

  • Divici – k tomuto vinařství patří 100 hektarů vinic na kopcích v okolí města Treviso. Pěstují zde klasické regionální odrůdy jako je Corvina a Glera.
  • La di Motte – nově zrenovované vinařství také v blízkosti Trevisa, které svá první vína uvedlo na trh v roce 1997. Patří k němu 60 hektarů vinic. Hlavními odrůdami zde jsou Merlot a Pinot Grigio

Kromě svých vlastních vinic vyrábí vinařství Botter širokou škálu vín různých značek, odrůd a regionů – od Veneta na severu až po Salento na jihu. Vína jsou vyráběna s partnerskými vinaři, rodina Botter si striktně kontroluje celý proces výroby a má poslední slovo v otázce kvality.

Vinařství Botter založil v roce 1928 Carlo Botter a jeho žena Maria v malém městě Fossalta di Piave, nedaleko Benátek. Od začátku se věnovali výrobě a prodeji místních vín především v sudech a demižonech.

V 60. letech jeho synové Arnaldo a Enzo začali s prodejem vín v lahvích a rozšířili svoji působnost na celé území Itálie. Důležité ale bylo rozšíření prodeje i do dalších zemí – export se tak brzy stal hlavním zdrojem obchodu.

V 80. letech začala rodina Botter vyrábět vína i v dalších regionech Italie – postupně přibyla vína z regionů Abruzzo, Campagnia, Puglia a Sicílie. Široká řada vyráběných vín, kde jsou mnohé vyráběny z regionálních odrůd, přesně charakterizuje vinařství Botter a jeho multiteritoriální přístup k výrobě vín po celé Itálii.

V současné době je vedení vinařství v rukou třetí generace – další rozvoj řídí Annalisa, Alessandro a Luca. Pod jejich vedením se Botter stal největším výrobcem a vývozcem italských vín – 1 lahev z každých 35 vín vyvezených mimo území Itálie je vyrobena zde.

I přesto považují ve vinařství Botter za svůj největší cíl spokojenost zákazníka – a to především díky vysoké a konstantní kvalitě svých vín.

V naší nabídce naleznete vína z řady Tordellcole – vína z různých odrůd a regionů celé Itálie.