Cantina Toblino

Trentino - Alto Adige
Cantina Toblino
Cantina Toblino
Cantina Toblino
Cantina Toblino
Cantina Toblino
Cantina Toblino
Cantina Toblino

Vína z vinařství Cantina Toblino

O vinařství Cantina Toblino

Carlo de Biasi

Cantina Toblino vznikla v roce 1960, kdy se skupina nadšených vinařů z Valle dei Leghi, z důvodů neustále rostoucí konkurence jiných regionů, rozhodla spojit síly. Od té chvíle zůstává spojení mezi sociální spoluprací, místními lidmi a regionem zásadní.

V průběhu času se Cantina Toblino stala referenčním vinařstvím z Valle dei Laghi. Vinice se staly laboratoří pod širým nebem – zde prováděný vinařský a enologický výzkum a inovace denně vedou k dosažení nových standardů kvality.

I v současnosti je filozofie společnosti založena na spolupráci – jde o trvalý závazek k dosažení dokonalosti v celém výrobním řetězci.

Cantina Toblino je na jedné straně vinařství, které se stará o přibližně 40 hektarů organicky vedených vinic. Na druhé straně je to vinařství, které spolupracuje s více než 600 vinaři, pěstující své hrozny na více než 850 hektarech vinic. Na rozdíl od ostatních družstevních vinařství se Cantina Toblino nestará pouze o výrobu vína, ale také kontroluje pěstování hroznů. Část vinic je pěstováno v organickém režimu – nepoužívají se žádné syntetické chemikálie. Cílem je udržení úrodnosti půdy a rovnováhy mezi biologickými složkami. Každý lidský zásah musí zohledňovat aktuální stav vinic – například systém zavlažování umožňuje zasáhnout v přesném okamžiku, kdy to vinice skutečně potřebují.

Vinice pod správou Cantina Toblino, které se rozkládají mezi břehem jezera Toblino a jižní hranicí obce Pergolese, představují téměř 10% BIO rozlohy v regionu Trentino. Každý rok přechází k organické produkci stále více členů.