Cavaliere del Garda

Lombardie
Cavaliere del Garda
Cavaliere del Garda

Vína z vinařství Cavaliere del Garda

O vinařství Cavaliere del Garda

Vinařství Cavaliere del Garda je synonymem jemnosti a elegance. Vzniklo díky Fabiu Contatovi a jeho touze představit vína z oblasti jezera Garda celému světu. Díky pečlivému přístupu a pohledu do budoucnosti se mu daří ztělesňovat svojí vizi, ve které se spojují tradice a inovace.

Vinařství leží v regionu Lombardie, vinice se nacházejí na hranicích s regionem Veneto. Vysázené jsou ve dvou oblastech, které přímo sousedí se známým jezerem Garda - jsou to oblasti Lugana a Valtènesi.

Oblast Lugana je charakterizována půdou bohatou na jíl a minerály. Profil a struktura terénu odráží historii okolních ledovců, které po roztátí vytvořili zdejší jezero a Luganskou nížinu. Právě velké jezero Garda je hlavním “protagonistou”, který charakterizuje výrobu vín v celé oblasti. Ovlivňuje jak zdejší životní prostředí, tak i teplotu, čímž vytváří přirozené klima pro pěstování vinic. 

Oblast Valtènesi se táhne podél západního břehu Gardského jezera. Vinice těží z klimatického vlivu jezera, které formovalo celé území v průběhu staletí - a to ho činí výjimečným. Slabý vítr a žádné výraznější deště - díky svému specifickému mikroklimatu se oblast Valtènesi vyznačuje mírnými zimami a horkými léty.

Kombinace podmínek obou oblastí a úsilí jednoho muže, dalo vzniknout krásným vínům z lokálních odrůd.