Dos Almas

Chile
Dos Almas
Dos Almas
Dos Almas
Dos Almas
Dos Almas
Dos Almas
Dos Almas

Vína z vinařství Dos Almas

O vinařství Dos Almas

Stefano Ferrante

Winemaker

Vinařství Dos Almas patří k italskému vinařství Zonin, které je s výrobou vín v Itálii spojeno již 200 let. A proto, že vášeň nezná hranice, překračuje oceány a kontinenty. Věrni své vizi spojování lidí a míst prostřednictvím vína a vedeni touhou podporovat biologickou rozmanitost a kulturní bohatství uznávaných světových vinařských oblastí, našla rodina Zonin ideální místo k naplnění své představy v Chile.

Ve vinařství Dos Almas dochází ke kombinaci bohatých vinohradnických zkušeností rodiny Zonin a potenciálu regionů v Chile. Název Dos Almas znamená v překladu „dvě duše“ – perfektně tak vystihuje spojení dvou světů.

Vinice jsou rozloženy v neprestižnějších a nejznámějších regionech.

  • Casablanca – vinice jsou vysázeny západně od Santiaga, asi 25km od Tichého oceánu. Místní klima, které je kombinací mlh, slaného vzduchu a chladných větrů, je ideální pro výsadbu bílých (například Sauvignon blanc) a některých červených odrůd (jako je Pinot Noir).
  • Maipo – jedná se o nejstarší chilský vinařský region a dnes je nejlepším regionem pro vína postavená na odrůdě Cabernet Sauvignon.
  • Colchagua – region leží asi 150km jižně od Santiaga. Zdejší vinice mají pestré půdní složení – najdeme zde granit, vulkanické sloučeniny, jíl a břidlici. Celý region je ovlivněn horkým, větrným a suchým podnebím. Vína z odrůd Cabernet Sauvignon a Carmenére mají minerální charakter, sílu a pevnou strukturu.