De Stefani

Veneto
De Stefani
De Stefani
De Stefani
De Stefani

Vína z vinařství De Stefani

O vinařství De Stefani

Alessandro De Stefani

Vína rodiny De Stefani mají původ v severoitalském regionu Veneto. Vinařství založil Valeriano de Stefani ve druhé polovině 18. století – vybral si místo s nejlepší půdou na panství Colvendrame v Refrontolu, na kopcích mezi Coneglianem a Valdobbiadene, severně od Benátek, které jsou v současnosti na seznamu památek UNESCO World Heritage. Jeho syn Velariano, jako druhá generace, nastavil přístup k výrobě vín, který v De Stefani dodnes dodržují: naprostou oddanost kvalitě bez jakýchkoliv kompromisů. Po Tizianovi, který byl třetím v rodinné řadě a přinesl do výroby důležité nové trendy v oblasti správy vinic a vinifikace, převzal vedení Alessandro De Stefani. Ten dnes řídí vinařství a vyrábí vína podle jasně nastavené filozofie, na starých vinicích (přes 30 let) s velmi vysokou hustotou keřů (8.400 keřů na hektar). Výroba je limitována počtem 400.000 lahví na přibližně 60 hektarech vinic.

Vinice náleží ke třem usedlostem – Colvendrame, Le Ronche a Pra' Longo.

Colvendrame – jméno dostala usedlost podle jména kopce, na kterém jsou vinice vysazené. Nachází se v oblasti Colli di Conegliano, Prosecco di Conegliano a Valdobbiadene D.O.C. Půda je zde bohatá na obsah jílu (lokálně nazývaného „creda“). Půdní charakter, ideální mikroklima a výrazné rozdíly teplot mezi dnem a nocí umožňují výrobu plných a bohatých vín.

Le Ronche a Pra' Longo – obě usedlosti jsou od sebe vzdálené pouze 2km. Název usedlosti Le Ronche je odvozen od lokálního slovesa „roncare“, což v překladu znamená „obdělávat a kultivovat pole“. V obou případech se jedná o vinice v apelaci Piave DOC, s velmi specifickým mikroklimatem – leží 40km od hor, 10km od moře a pár set metrů od stejnojmenné řeky. Obě místa měla dobrý předpoklad pro vína specifického charakteru, rodina De Stefani si je vybrala a začala kultivovat už v šedesátých letech minulého století.

Vína De Stefani se pravidelně se objevují v nejdůležitějších vinařských průvodcích světa, jako jsou Wine Spectator, Robert Parker Wine Advocate, James Suckling, Gambero Rosso, Slow Food, Italian Sommelier Association, Veronelli, Espresso, Luca Maroni, Touring Club atd.