Rocca di Montemassi

Maremma, Toscana
Rocca di Montemassi
Rocca di Montemassi

Vína z vinařství Rocca di Montemassi

O vinařství Rocca di Montemassi

Vinařství Rocca di Montemassi je jednou z perel toskánské krajiny, nacházející se v regionu Maremma, v regionu Grosseto. Je známé svou dlouhou historií, krásným prostředím a vynikajícími víny. Vinice se rozkládají na kopcích obklopených typickou toskánskou krajinou s olivovými háji, cypřiši a starobylými vesnicemi. 

Rocca di Montemass je vinařství, které se pyšní dlouhou historií - jeho základy sahají až do středověku, kdy byl hrad Montemassi postaven na kopci, aby chránil toskánské venkovské oblasti před vetřelci. Později, v 19. století, se hrad a jeho okolní pozemky staly majetkem vlivné rodiny, která začala využívat půdu k pěstování vinné révy a olivovníků.

Dnes je vinařství Rocca di Montemassi součástí skupiny společností Zonin 1821, jedné z největších a nejvýznamnějších vinařských rodin v Itálii. Toto spojení kombinuje bohatou historii a tradiční vinařské znalosti s moderními technologiemi a inovacemi. 

Vinice se rozkládají na různých typech půdy, které poskytují ideální podmínky pro pěstování různých odrůd - najdeme zde hlavně odrůdy typické pro toskánský region, jako je Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Merlot a Vermentino.

Vinařství Rocca di Montemassi je známé svou vášní a oddaností k vinařskému umění. Každý krok v procesu výroby vína, od sklizně hroznů až po staření v sudu, je prováděn s maximální péčí a pozorností k detailům. Tato pečlivost a preciznost se odráží ve vínech, která mají bohatou chuť a komplexní aroma.

Můžeme říci, že vinařství Rocca di Montemassi je symbolem toskánského vinařského umění a tradice. Jeho výjimečná vína odrážejí nejen kvalitu a péči, kterou do nich vkládají, ale také bohatou historii a krásu toskánské krajiny, ve které jsou zakořeněna.