Enrico Serafino

Piemonte
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino
Enrico Serafino

Vína z vinařství Enrico Serafino

O vinařství Enrico Serafino

Nico Conta

President & CEO

Již od mládí snil Enrico Serafino, že se stane vinařem. Ve svých 23 letech, roce 1878, založil svůj vinařský dům a od té doby již více než 140 let pokračují jeho potomci v pěstování hroznů.

Vinařství patří mezi nejstarší, stále fungující vinařství v regionu a svá vína vyrábí v původních budovách a sklepích, jako Enrico v době založení. Původní struktura budovy z roku 1878 byla navržena do 3 pater, aby bylo využito výškových rozdílů okolního terénu. A tak jako v minulosti, tak i dnes se, od příjmů hroznů, až po lahvování, využívá k výrobě gravitace, s omezením jakéhokoliv přečerpávání.

V současné době pěstují své hrozny na 60 hektarech vinic, ze kterých 25 hektarů vlastní a dalších 35 hektarů obhospodařují, na základě dlouhodobých smluv. Vinice jsou umístěny v oblastech UNESCO - Langhe, Roero a Monferrato. 

Vinařství Enrico Serafino má za sebou přes 140 let zkušeností s výrobou vín Barolo a Barbaresco. Z tohoto důvodu má historická práva na výrobu těchto vín v Canale d’Alba (není již v oblasti Barolo a Barbaresco, ale v jejich těsné blízkosti). Díky tomu najdeme v jejich sklepích kompletní sadu vín Barolo a Barbaresco z posledních 80 let jejich historie. Nejstarší lahví je Barolo ročníku 1939.

Vinařství Enrico Serafino je dodnes v rodinném vlastnictví - zachovávají si vztah k vinařskému řemeslu, budoucím generacím a smysl pro detaily. Každoročně vyrobí okolo 350.000 lahví vína.