Maison Vialade

Languedoc-Roussillon
Maison Vialade
Maison Vialade
Maison Vialade

Vína z vinařství Maison Vialade

O vinařství Maison Vialade

Claude Vialade

Maison Vialade patří do skupiny vinařství Domaine Auriol, kterou založila Claude Vialade.  Již její otec Jean se věnoval výrobě vín, Claude se ale po studiích věnovala obchodu s vínem a následně mnoho let pracovala jako ředitelka asociace „AOC Corbières“. V roce 2000 se sama pustila do výroby vín.

Kolekce vín Maison Vialade byla vytvořena jako hold otci Claude, Jeanu Vialade, který se věnoval výrobě vín až do svých 85 let. Vína si tak i dnes zachovávají rodinné hodnoty, lahve mají tradiční elegantní podobu s klasickými korkovými uzávěry, což je pro mnohé milovníky vína důležité pro zachování rituálu otevírání lahve tradičním způsobem „francouzských hotelových škol“.

Vinice Maison Vialade jsou osázené odrůdami Sauvignon blanc, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon a Syrah. Vznikají tak jedno-odrůdová vína, jejichž charakter je inspirován víny ze Saint Auriol – jsou poměrně koncentrovaná, třísloviny jsou dostatečné a dobře zakomponované. Vína z odrůd Chardonnay a Cabernet Sauvignon jsou obohacena dotekem dřeva, zatímco plnost Merlotu je získána výrobní technikou (častým pumpováním vína přes slupky v průběhu vinifikace).