Château Saint Auriol

Languedoc-Roussillon
Château Saint Auriol

Vína z vinařství Château Saint Auriol

O vinařství Château Saint Auriol

Château Saint Auriol patří do skupiny vinařství Domaine Auriol, kterou založila Claude Vialade. Již její otec Jean se věnoval výrobě vín, Claude se ale po studiích věnovala obchodu s vínem a následně mnoho let pracovala jako ředitelka asociace „AOC Corbières“. V roce 2000 se sama pustila do výroby vín a založila Domaine Auriol.

Když Claude vinařství Saint Auriol převzala, patřilo k němu 14 hektarů vinic a mnoho opuštěných budov v nepoužitelném stavu. Claude postupně všechny budovy opravila – od střech, přes obytné části až po sklepy i samotné prostory pro zpracování vín. Vinice byly postupně přesázeny, čímž se z původních 14 stalo pouze 9 hektarů. V současné době k vinařství patří 40 hektarů vinic.

Claude o tomto období života ráda žertuje – „ Když se ohlédnu zpět, tak „život na zámku“ byl více o zednické lžíci a zahradních nůžkách, než o relaxaci a procházkách v zahradě“.

Na vinicích jsou aktuálně vysázeny odrůdy Syrah, Grenache Noir, Carignan, Cabernet Sauvignon, Marsanne, Roussanne, Bourboulenc, Grenache Blanc a Macabeu. K výrobě vín se používají moderní technologie, ve sklepích nejdeme také 400 dubových sudů – každoročně se obnovuje přibližně 20% sudů za nové. Ročně v Château Saint Auriol vyrobí okolo 200.000 lahví vína.