Chateau Ste Michelle

Washington State
Chateau Ste Michelle
Chateau Ste Michelle
Chateau Ste Michelle
Chateau Ste Michelle

Vína z vinařství Chateau Ste Michelle

O vinařství Chateau Ste Michelle

Brian Mackey

Winemaker

Vinařství Chateau Ste Michelle vzniklo v roce 1912 - v roce 1954 se stalo jedním z členů družstva „Amerických pěstitelů vinné révy“.

Chateau Ste Michelle se postupně stalo hlavním výrobcem vína celého družstva. 

Vinice Columbia Crest se nacházejí na suché a slunečné východní straně pohoří Cascade. Bílé odrůdy se pěstují poblíž Seattlu, kde je podnebí spíše chladné. Opakem jsou vinice pro červená vína, které najdeme v Kanoe Ridge Estate ve východním Washingtonu - zde slunce dodává hroznům potřebnou zralost a kulatost. Chateau Ste Michelle si zakládá na vínech z odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon, ale také – pro tuto oblast – netradiční odrůdě Riesling. 

V nabídce tak najdeme velmi exkluzivní a prémiové víno odrůdy Riesling s názvem “Eroica”. Na jeho výrobu přizvali z Německa věhlasného výrobce Dr. Loosena - ten spolupracoval při výsadbě vinic, ale také při celém procesu zpracování hroznů. 

 

Washington State

Vinařský region Washington se nachází na západním pobřeží USA asi 1000 km na sever od Napa Valley (Washington D.C. – hlavní město USA leží na východním pobřeží). Má stejnou zeměpisnou šířku jako oblasti Bordeaux nebo Burgundsko. Patří mezi devět uznaných vinařských Oblastí USA. K výrobě vína se zde používá více než 15 druhů odrůd. 

První vinice byly vysázeny v roce 1825 ve Fort Vancouver. Moderní historie začíná v šedesátých letech minulého století. Dnes zde na 12.500 ha najdeme přibližně 650 vinařských producentů a více než 350 pěstitelů suroviny.